logo

patrzymy zawsze Przed Siebie

Podaj dalej włóczkę

pdw plakat

Podaj dalej… włóczkę!

Czemu akurat włóczka? Podobnie jak poprzednio zbierane przez nas torebki mają jeden cel – sprawić wiele zamieszania i uśmiechu. Tym razem skupimy się na przestrzeni miejskiej, która w wyniku niewielkiego nakładu zaangażowania – bo ponownie wspólnego – stanie się przyjemniejsza dla oka. 

Nie tylko to jest naszym celem, ponieważ nie przypadkiem wybraliśmy przestrzeń, której chcemy dodać koloru. Ale po kolei…

Do pierwszego sierpnia zbieramy kolorowe włóczki, które być może zalegają w Waszych szafach. Przygarniemy wszystkie: te które okazało się że gryzą, których kolor jednak do niczego nie pasuje albo te z których mimo postanowień i chęci nic nie wydziergacie. Przydadzą się też druty iszydełka.

Co potem? Potem chcielibyśmy zaprosić Was do wspólnego dziergania. Jeśli na potraficie a chcecie, chętnie Was nauczymy 🙂 Wspólnymi siłami chcielibyśmy przygotować kolorowe ubranko na drzewo… drzewo wyjątkowe, ponieważ znajdujące się w sąsiedztwie gliwickiego Hospicjum Miłosierdzia Bożego w Gliwicach Zależy nam by każdy zaczął kojarzyć to miejsce z kolorem, uśmiechem i życiem. Na przekór potocznemu wyobrażeniu!

Ponownie naszą zbiórkę wspiera Magnes, w którym w godzinach otwarcia możecie przekazać włóczkę na akcję. Do współpracy zaprosiliśmy również artystyczne dusze że Stowarzyszenie Melina. Pomogą nam sprawić by drzewo było piękne i jedyne w swoim rodzaju.