logo

patrzymy zawsze Przed Siebie

Podsumowanie II edycji Festiwalu podróżniczego „Świat to za mało!”

STZM2015
21-22.11.2015 w Gliwicach to dwa dni pełne wrażeń – opowieści o podróżowaniu, piękne zdjęcia, filmy, anegdotki i przydatne informacje. Wszystko w ramach Festiwalu podróżniczego „Świat to za mało!”, który został zorganizowany po raz drugi.

Wszystko zaczęło się od warsztatów podróżniczych – było wesoło, ale i edukująco! Informacje o zasadach pierwszej pomocy czy używaniu przenośnego defibrylatora przekazał ratownik z Firemed. Ekipa z Join The Trip udowodniła, że można się spakować do plecaka bagażu podręcznego na miesięczną wyprawę do Azji. Wszystko za sprawą dobrej organizacji i przemyślenia sprawy. Sporą dawkę informacji o Armenii przekazali autorzy Projektu CzujCzuj, a przy pomocy Stowarzyszenia Melina każdy mógł przygotować swój album podróżnika.
 
W niedzielę rano wystartował marsz nordic walking śladami gliwickiej kolejki wąskotorowej. Trasa liczyła około 8 kilometrów, a uczestnicy po drodze odkrywali pozostałości kolejki – tory, podkłady kolejowe.

Popołudniami gliwiczanie mieli okazję posłuchać opowieści zaproszonych prelegentów, m.in o Azji Środkowej, rowerowej wyprawie dookoła Polski, Bolku i Lolku w Indiach, Izraelu i Palestynie. Gościliśmy m.in. Mieczysława Bieńka „Hajera”, Robba Maciąga, Michała Pieca i Michała Słowioczka. Była też szansa dla podróżników, którzy walczyli o najlepszą prezentację konkursową, a także konkurs fotograficzny, w którym każdy mógł oddać swój głos.

Wszystko po to by zachęcić każdego niezależnie od wieku czy zasobności portfela do odkrywania świata. I jak się okazało w czasie Festiwalu nie o odległość tu chodzi – piękna może być najbliższa okolica, a najważniejsi są napotkani w drodze ludzie. Frekwencja dopisała, zaskoczyła i pokazała jak dużym zainteresowaniem cieszy się tematyka podróżowania. Serdecznie dziękujemy wszystkim partnerom i sponsorom, a wszystkim uczestnikom za obecność i miłe słowa.