Program

Marcin Jakub Korzonek

Marcin Jakub Korzonek

Instruktor turystyki rowerowej, dziennikarz, fotograf, redaktor naczelny portalu wRower.pl – Rowery od A do Z
Świat penetruje głównie na dwóch rowerowych kółkach z aparatem fotograficznym w sakwie. W czasie 20 lat zorganizował 16 wypraw rowerowych przez 40 krajów na trzech kontynentach. Jego pasją są pustynie. Ma na swoim koncie przemierzenie na rowerze osiem z nich: Saharę w Tunezji, Syryjską, Gobi w Mongolii, Kara-Kum i Kyzył-Kum w Turkmenistanie i Uzbekistanie, Synaj w Egipcie, Negev w Izraelu oraz najgorętsze miejsce na ziemi – Pustynię Danakilską w Etiopii.
Na wyprawy zawsze rusza z jedną sakwą wypełnioną sprzętem fotograficznym. Po przyjeździe następuje mozolny proces tworzenia prezentacji. Multimedialnymi opowieściami o przeżyciach, spotkaniach, przyrodzie oraz kraju dzieli się z widzami od wielu lat. Ma na swoim koncie ponad 100 pokazów slajdów podróżniczych w Polsce.

Danakil Bike 2015 – Rowerem do najgorętszego miejsca na świecie

Dwoje wrocławskich podróżników,  Marcin Korzonek i Magdalena Mokrzan,  na początku marca 2015 r. szczęśliwie zakończyło trwającą 40 dni ekstremalną wyprawę rowerową po Etiopii „DanakilBike 2015”. Głównym celem było dojechanie do Dalolu – najgorętszego miejsca na Ziemi oraz przejechanie Pustyni Danakilskiej na rowerze bez wsparcia z zewnątrz.
Według uzyskanych informacji nikt wcześniej tego nie dokonał.