logo

patrzymy zawsze Przed Siebie

?>

Wymiana ciepła dotarła do Gliwic

wymiana ulotka resize

Specjalnie oznakowany wieszak pojawi się 11 lutego 2017 w Centrum Handlowym Forum przy ulicy Lipowej 1, a dokładniej przed jednym z wejść – na ternie funkcjonującego latem parkingu rowerowego. Zachęcamy wszystkich do włączenia się w inicjatywę, mając również nadzieję, że wiele osób skorzysta z tego co przyniosą inni. Akcja skończy się, gdy mrozy zelżeją, a śnieg stopnieje.

Pomysł do Polski przywędrował z Budapesztu, a jego idea jest bardzo prosta i bardzo szybko rozprzestrzeniła się po całym kraju. Niepozorny wieszak stał się miejscem nietypowej wymiany – wymiany ciepła. Ciepłem jest w tym przypadku zimowa kurtka czy płaszcz, gruby sweter i polar. Również czapka, szalik i rękawiczki. Na takim wieszaku teraz już też każdy mieszkaniec Gliwic może zostawić coś, co przyda się tym, którzy marzną.

Za inicjatywę w Gliwicach odpowiedzialne są dwie lokalne organizacje – Stowarzyszenie Przed Siebie oraz Stowarzyszenie Melina. O przedsięwzięciu więcej można poczytać na portalu społecznościowym Facebook – www.facebook.com/wymianaciepla